Dizde Menisküs ve Bağ Yırtıkları, Kalçada Labrum yırtıkları

Dizde Menisküs ve Bağ Yırtıkları, Kalçada Labrum yırtıkları


EKLEM KORUYUCU CERRAHİLERİ İNCELEDİĞİMİZDE ÖNCELİĞİMİZ KAPALI YÖNTEMLER VE BUNLAR İÇERİSİNDE ARTROSKOPİK YAKLAŞIMLAR İLK OLARAK ELE ALDIĞIMIZ CERRAHİ YÖNTEMDİR.


ÖNCEKİ VİDEOLARIMIZDA ANLATTIĞIMIZ GİBİ EKLEM KIKIRDAĞINDA İLK TEDAVİ YÖNTEMİ OLARAK SEÇTİĞİMİZ ARTROSKOPİK CERRAHİ AYNI ŞEKİLDE TÜM EKLEMLERDE DİĞER EKLEM İÇİ ÖNEMLİ OLUŞUMLARDA CERRAHİ SEÇENEĞİMİZ OLMAKTADIR.

BUNLAR NELERDİR?


DİZ AĞRISI SEBEPLERİ İÇİNDE MENİSKÜS YIRTIĞI, ÖN ÇAPRAZ BAĞ PROBLEMLERİ, SİNOVYAL PATOLOJİLER İLE TENDON KAYNAKLI KEMİK-EKLEM  YERLEŞİM DENGESİZLİKLERİ SAYILABİLİR. (NEDİR DERSENİZ?) DİZ KAPAĞI KAYMASI VE ÇIKIKLARI GİBİ..


OMUZ EKLEMİNE BAKTIĞIMIZDA LABRUM YIRTIKLARI, ROTATOR MANŞET YIRTIKLARI, OMUZ ÇIKIĞINA SEBEP OLAN BAĞ YIRTIKLARI, TENDONLARIN SERTLEŞMESİNE BAĞLI DONMUŞ OMUZ VE SIKIŞMIŞ OMUZ SENDROMLARI TEDAVİ EDİLEBİLİR NOKTADADIR.


AYNI ŞEKİLDE KALÇA EKLEMİNDE, KALÇA LABRUM YIRTIĞI, SİNOVYAL PATOLOJİLER, TENDONLARA BAĞLI KALÇA SIKIŞMA SENDROMLARI VE YUMUŞAK DOKU TÜMÖRLERİ TEDAVİ EDİLEBİLMEKTEDİR.


AYAK BİLEĞİNDE TENDON YIRTIKLARI ÖZELLİKLE SİNDEZMOTİK EKLEM BAĞLARININ HASARI VE ATFL BAĞ YIRTILMASI SONUCU OLUŞAN SIKIŞMA SENDROMLARI, SİNOVYAL PATOLOJİLER SAYILABİLİR.


EL BİLEĞİNE BAKTIĞIMIZDA EL BİLEK MENİSKÜSÜ OLARAK NİTELENDİRDİĞİMİZ TFCC LEZYONU, SİNOVİAL PATOLOJİLER, EL BİLEĞİ GANGLİYONLARI TEDAVİDE ÖNCELİKLİDİR. 


BU YÖNTEMLE YIRTIKLAR ONARILMAKTA, KOPMALAR REKONSTRÜKTE EDİLEBİLMEKTE, TÜMÖRLER BİYOPSİ AMACI YANINDA TAMAMİYLE TEMİZLENEBİLMEKTE, SIKIŞMA SENDROMLARI RAHATLATILABİLMEKTE VE EKLEMİN TAMAMIYLA SAĞLIKLI VE KONFORLU KULLANIMI SAĞLANABİLMEKTEDİR.


KAPALI CERRAHİ YÖNTEMİ YANİ ARTROSKOPİK CERRAHİ BU EKLEMLERDE ÖNCELİKLİ TANI VE TEDAVİ SEÇENEĞİMİZ İÇİNDE OLUP, DİĞER EKLEMLERDE DE BU KADAR SIK OLMASA DA EKLEM KORUYUCU CERRAHİ TEKNİĞİ OLARAK KULLANDIĞIMIZ YÖNTEMDİR.


GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ MİNİMAL İNVAZİV BİR İŞLEM OLMASI, TÜM EKLEMLERDE YUMUŞAK DOKULARA ULAŞMA KOLAYLIĞI, CERRAHİ TEKNİK OLARAK ZOR OLSA DA HASTA KONFORU AÇISINDAN ÖNEMLİ AVANTAJLARI OLAN YÖNTEMİ TÜM HASTALARDA GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE UYGULAMAKTAYIZ. BU SAYEDE BAHSETTİĞİMİZ TENDON VE BAĞ PROBLEMLERİ, SİNOVYAL PATOLOJİLER, SIKIŞMA SENDROMLARI, TENDONLARA BAĞLI EKLEM DİZİLİM PROBLEMLERİ, YUMUŞAK DOKU TÜMÖRLERİ HIZLI BİR ŞEKİLDE TEDAVİ EDİLEBİLMEKTE, İYİLEŞME SÜRESİ KISALTILMAKTA, KOMPLİKASYONLAR AZALTILMAKTA VE HASTA REHABİLİTASYONU HIZLA SAĞLANMAKTADIR. 

EKLEM KORUYUCU CERRAHİ, EKLEME AİT KIKIRDAK VE YUMUŞAK DOKULARDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ÖNCELİKLİ GÜVENİLİR YÖNTEMDİR. BU SAYEDE SİZLERİN YAŞAM STANDARDINDAARTMA GÖZLEMLENECEK VE DİĞER FERTLERE BAĞIMLILIĞINIZIN ÖNÜNE GEÇİLEBİLECEKTİR.

AĞRISIZ VE KONFORLU BİR YAŞAM İÇİN...


Description of GIF
Telefon
WhatsApp
Harita
İnstagram
Youtube