Diz Eklem Koruyucu Cerrahiler

Diz Eklem Koruyucu Cerrahiler


EKLEM KORUYUCU CERRAHİ NEDENİYLE EN ÇOK TEDAVİ SEÇENEĞİ SUNULAN EKLEMLERİN BAŞINDA DİZ GELMEKTEDİR. DİZİN ANATOMİSİ, VÜCUDUMUZUN TAŞIYICI VE HAREKET ELEMANLARINI İÇİNDE BARINDIRDIĞINDAN SIK ZORLANMALARA MARUZ KALMASIYLA BİRLİKTE TRAVMA OLASILIĞI YÜKSEK BİR EKLEM OLDUĞUNDAN TEDAVİ EDİLME SIKILIĞI DA ARTMAKTADIR.

GÜNÜMÜZE KADAR ÇOK DEĞİŞİK CERRAHİ PLANLAMALARI YAPILAN BİR EKLEMDİR. ÖNCELİKLE KEMİK EKLEM BOZUKLUKLARI NDENİYLE HIZLI VE ANLIK TEDAVİ SEÇENEKLERİ İÇERİSİNDE AÇIK CERRAHİ YÖNTEMLERİ PLANLANMIŞTIR. ANCAK EKLEMİ KORUMAK MAKSATLI YAKLAŞIMLARDAN UZAK BİR TEDAVİ SÜRECİ YAŞANMAKTAYDI. BU NEDENLE GELİEŞN TEKNOLOJİYLE KEMİK EKLEM YANINDA KIKIRDAK VE YUMUŞAK DOKULAR SEBEBİYLE KAPALI EKLEM CERRAHİSİ ADI ALTINDA ARTROSKOPİK CERRAHİ TEKNİKLERİ EKLEMİ KORUMAK MAKSATLI ÖN PLANA GEÇMİŞTİR.

AMAÇ , SADECE KEMİĞİ DEĞİL EKLEMİ OLUŞTURAN TÜM BİLEŞENLERİTEDAVİ ETMEKTİR. – BUNLAR NELERDİR DERSENİZ?-  KIKIRDAK, MENİSKÜS, ÖN VE ARKA ÇAPRAZ BAĞ, SİNOVYAL YAPI İLE BİRLİKTE KEMİK EKLEM DÜZENİNİ SAĞLAYAN BAĞLAR SAYILABİLİR.

DİZDE AĞRI, DİZDE ŞİŞLİK, DİZDE DENGESİZLİK VE BOŞALMA HİSSİ, DİZDE YÜRÜME ZORLUĞU VE TAKILMA HİSSİ,DİZDE KİLİTLENME TEDAVİNİN UYGULANMASI İÇİN YETERLİ SEBEPLERDİR.

ÖNCE DE BAHSETTİĞİMİZ GİBİ HEM TANISAL HEM DE TEDAVİ AMAÇLI GÜVENLE UYGULANAN MİNİMAL İNVAZİV YANİ KÜÇÜK KESİ İLE GİRİŞ YAPILAN KOMPLİKASYON ORANI DÜŞÜK EKLEM KORUYUCU CERRAHİ YÖNTEMİMİZDİR.

HANGİ DURUMLARDA DİZ ARTROSKOPİSİNE BAŞVURURUZ SORUSUNUN CEVABI

MENİSKÜS YIRTIKLARININ ONARIMI VE ONARILMAYACAK MENİSKÜSÜN YIRTIK BÖLÜMÜNÜN TEMİZLENMESİ,

ÖN VE ARKA ÇAPRAZ BAĞIN ONARIMI YA DA YENİDEN YAPILANDIRILMASI,

 KALINLAŞMIŞ VE TÜMÖR HALİNE GELMİŞ SİNOVYAL YAPININ TEMİZLENMESİ,

DİZ İÇİNE AİT KALINLAŞMIŞ BANTLARIN TEMİZLENMESİ, BAĞLARA BAĞLI DİZ KAPAĞI YERLEŞİM PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMLENMESİ

HASARLANMIŞ KIKIRDAK YÜZEYLERİNİN DÜZELTİLMESİ VE KIKIRDAK TRANSFERLERİNİN YAPILMASI YANİ GENEL OLARAK KIKIRDAK TEDAVİSİNİN YAPILMASI

GENÇ YADA İLERİ YAŞ ERKEN DÖNEM EKLEM İÇİ GENEL BOZUKLUKLARIN TEMİZLENMESİ VE YIKAMA İŞLEMİNİN YAPILMASI SAYILABİLİR.

DİZ İÇİNDE YAPILACAK İŞLEME GÖRE HASTANIN PLANLANMASI SONRASI GENEL YA DA ÇOĞUNLUKLA BÖLGESEL ANESTEZİ UYGULANIR. GENELDE BİR GECE HASTA MİSAFİR EDİLİR YERİNE GÖRE ÖZEL PLANLANAN DİZLİKLER VE KOLTUK DEĞNEĞİ KULLANABİLİR YA DA GÜNLÜK AKTİVİTESİNE HEMEN DÖNEBİLİR. YAPILAN İŞLEME GÖRE İSTİRAHAT SÜRESİ PLANLANIR YA HEMEN YA DA BİR KAÇ HASTALIK DİNLENME SÜRESİ SONRASI REHABİLİTASYONA YÖNLENDİRİLİR.

ARTROSKOPİK CERRAHİ YANİ KAPALI EKLEM CERRAHİSİ GÜNLÜK AKTİVİTEDEN KOPARTMAYAN, SOSYAL HAYATINA VE KONFORUNA DEVAM ETİREN HASTA POZİSYONU KORUMASINI SAĞLAYAN EN İYİ CERRAHİ SEÇENEĞİDİR.

AĞRISIZ VE KONFORLU BİR YAŞAM İÇİN...

Description of GIF
Telefon
WhatsApp
Harita
İnstagram
Youtube