Ayak Bileği Koruyucu Cerrahiler

Ayak Bileği Koruyucu Cerrahiler

AYAK BİLEĞİ KORUYUCU CERRAHİLER


GÜNÜMÜZ DE DAHİL OLMAK ÜZERE GEÇMİŞTEN BERİ EN SIK TRAVMAYA UĞRAYAN EKLEMLERİN BAŞINDA AYAK BİLEĞİ DE GÖRÜLÜR. BU NEDENLE ZAMANINDA ÖNEMSENMEYEN ANCAK GÜNÜMÜZDE CİDDİ SIKINTILARLA TAKİP EDİLEN HASTANIN SAYISINDAKİ ARTMAYLA KAPALI CERRAHİ YÖNTEM OLAN ARTROSKOPİK CERRAHİ ÖN PLANA GEÇMİŞTİR. BU SAYEDE ÖN VE ARKA AYAK BİLEĞİ PROBLEMLERİ HIZLA ÇÖZÜLEBİLİR OLMUŞTUR.


NEDENİ DE DAHA ÖNCEDEN AYAK BİLEĞİNE CERRAHİ OLARAK ULAŞMAK İÇİN MAALESEF BÜYÜK KEMİKLERDEN OSTEOTOMİ DEDİĞİMİZ KEMİK KESME İŞLEMİNİ YAPARAK CERRAHİYE BAŞLAYABİLMEMİZDİ. BU DA CİDDİ BİR AÇIK CERRAHİ GİRİŞİM VE AYAK BİLEĞİNE TRAVMA UYGULAMAK GİBİYDİ. 


GÜNÜMÜZDE ARTROSKOPİK CERRAHİ GELİŞMESİYLE BU VE BENZERİ KOMPLİKASYONA AÇIK DURUMLAR AZALTILMIŞ, MİNİMAL İNVAZİV YÖNTEMLE KONFORLU CERRAHİ SAĞLANMIŞ AYNI ZAMANDA İYİLEŞME SÜRESİ KISALTILMIŞ VE KONFORLU HALE GETİRİLMİŞ, REHABİLİTASYON KOLAYLAŞTIRILMIŞTIR. BU ŞEKİLDE AYAK BİLEĞİ TEDAVİSİ HIZLA İLERLEMİŞTİR.


AYAK BİLEĞİNDE AĞRI, EMNİYETSİZLİK HİSSİ, HAREKET KISITLILIĞI, SIK SIK BURKULMA, ŞİŞLİK YÜRÜYEMEME GİBİ ŞİKAYETLER GÜNLÜK AKTİVİTEDE CİDDİ KISITLAMALARA SEBEP OLMAKTADIR. BELİRTTİĞİMİZ GİBİ HEM TANI, HEM TEDAVİ SEÇENEĞİ İLE BİRLİKTE BÖLGESEL ANESTEZİ AVANTAJLARI SAYESİNDE AYAK BİLEĞİ PROBLEMLERİ HAYATI KISITLAYICI NEDEN OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR. 

AYAK BİLEĞİNDE


TENDON YIRTIKLARI ÖZELLİKLE SİNDEZMOTİK EKLEM BAĞLARININ HASARI


ATFL BAĞ YIRTILMASI SONUCU OLUŞAN SIKIŞMA SENDROMLARI, 


SİNOVYAL PATOLOJİLER VE KİSTLER


CİDDİ KIKIRDAK DEFEKTLERİ 


EKLEM İÇİ KIRIKLAR TEDAVİ EDİLEBİLİR.


BU SAYEDE AYAK BİLEĞİ İÇİNDE YAPILACAK İŞLEME GÖRE HASTANIN PLANLANMASI SONRASI GENEL YA DA ÇOĞUNLUKLA BÖLGESEL ANESTEZİ UYGULANIR. GENELDE BİR GECE HASTA MİSAFİR EDİLİR YERİNE GÖRE ÖZEL PLANLANAN ORTEZLER VE KOLTUK DEĞNEĞİ KULLANABİLİR YA DA GÜNLÜK AKTİVİTESİNE HEMEN DÖNEBİLİR. YAPILAN İŞLEME GÖRE İSTİRAHAT SÜRESİ PLANLANIR YA HEMEN YA DA BİR KAÇ HASTALIK DİNLENME SÜRESİ SONRASI REHABİLİTASYONA YÖNLENDİRİLİR. 

ARTROSKOPİK CERRAHİ YANİ KAPALI EKLEM CERRAHİSİ GÜNLÜK AKTİVİTEDEN KOPARTMAYAN, SOSYAL HAYATINA VE KONFORUNA DEVAM ETİREN HASTA POZİSYONU KORUMASINI SAĞLAYAN EN İYİ CERRAHİ SEÇENEĞİDİR.

AĞRISIZ VE KONFORLU BİR YAŞAM İÇİN...
Description of GIF
Telefon
WhatsApp
Harita
İnstagram
Youtube